PROVOZNÍ ŘÁD MASÉRSKÉ PROVOZOVNY

 

Předmět podnikání

Masérské, rekondiční a regenerační služby

Provozovatel

Renata Herčíková | Anna Herčíková

Sídlo provozovatele

Bělská 165, 293 01 Mladá Boleslav

Živnostenský list

Masérské, rekondiční a regenerační služby

Identifikační číslo (IČ)

74485954 | 17477611

Den vzniku živ. oprávnění

13.4. 2007 | 29.8.2022

Provozovna a místo podnikání

Štefánikova 937, 293 01 Mladá Boleslav

Odpovědná osoba

Renata Herčíková

Telefon

606 655 128

Počet zaměstnanců

4 – Sasima Duangpan, Warissara Khumpookaew, Prapatsorn Shanapoom, Chanchai Haken

Pracovní doba

pondělí – pátek dle objednání v čase 10:00 – 18:00

Oprávnění pro výkon činnosti

 • Rekvalifikační kurz “Masér pro sportovní a rekondiční masáže, s působností mimo oblast zdravotnictví”, závěrečná zkouška 6.6.2006, ERA – Centrum vzdělávání, Řepov 36, 293 01 Mladá Boleslav. Zařízení má akreditaci MŠMT.
 • Odborný kurz “Reflexní masáž plosky nohy”, závěrečná zkouška 2.9.2006, ERA – Centrum vzdělávání, Řepov 36, 293 01 Mladá Boleslav. Zařízení má akreditaci MŠMT.
 • Doplňkový kurz “Neurodistenzivní lymfatická masáž”, závěrečná zkouška 11.5.2013, SIRRAH NATURA, Bezručova 1460, 293 01 Mladá Boleslav.

Druh a rozsah poskytovaných služeb

Masérské služby jsou poskytovány každodenně v prostorách provozovny na adrese Štefánikova 937, 293 01 Mladá Boleslav na základě telefonických, online či emailových objednávek.

Rozsah masérských služeb je poskytován v oblasti – regenerační a rekondiční masáže.

Základní údaje o provozovně

Provozovna je umístěna v 1. patře bytového domu na adrese Štefánikova 937 v Mladé Boleslavi.

Ze schodiště domu se do provozovny vstupuje domovními dveřmi do vstupní chodby 9,6 m2, která má podlahu z kamene s keramickým dekorem včetně keramického soklu. Ze vstupní chodby je vstup na terasu 2,5 m2, dále na WC 1 m2, do koupelny 4,9 m2, do skladu 1,2 m2, do kuchyňky a odpočinkové místnosti 18,1 m2 a na recepci 20,2 m3. Vstupní chodba je vybavena věšákem na kabáty a botníkem pro odložení bot.

Recepce provozovny o výměře 20,2 m2 slouží i jako čekárna pro zákazníky. Recepce má omyvatelnou podlahu z PVC v dekoru imitace dřevěné plovoucí podlahy. V místnosti je 1 okno se 3 otevíratelnými křídly o celkové šířce okna 2 m a instalovanými žaluziemi, kterým je místnost odvětrána a osvětlena denním světlem. Pod oknem se nachází radiátor topení o šířce 1,4 metru. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Zařízení recepce: kancelářský regál na dokumenty, vytrína na doplňkový prodej, recepční stůl ve tvaru L (174 x 167 cm) z lamina s křeslem, počítačem, tiskárnou a šuplíkovým kontejnerem, 6 křesel pro zákazníky a 3 malé stolky. Z recepce je vstup do masážní místnosti č. 1 a do kuchyňky a odpočinkové místnosti.

Masážní místnost č. 1 má výměru 20,8 m2. Má omyvatelnou podlahu z PVC v dekoru imitace dřevěné plovoucí podlahy. V místnosti jsou 2 okna se 3 otevíratelnými křídly u každého okna o celkové šířce okna 2 m a instalovanými žaluziemi, kterými je místnost odvětrána a osvětlena denním světlem. Pod okny se nachází radiátory topení o šířce 1,4 metru. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Zařízení masážní místnosti č. 1: 2 masážní lůžka 100 x 200 cm, 2 komody, 2 odkládací stoličky a věšáky na oblečení, jednoduchá funkční konstrukce z bambusu s oddělovacími závěsy a umyvadlo s teplou a studenou vodou s umyvadlovou skříňkou. Z masážní místnosti č. 1 je vstup do masážní místnosti č. 2 a na recepci.

Masážní místnost č. 2 má výměru 17,3 m2. Má omyvatelnou podlahu z PVC v dekoru imitace dřevěné plovoucí podlahy. V místnosti je 1 okno se 3 otevíratelnými křídly o celkové šířce okna 2 m a instalovanými žaluziemi, kterým je místnost odvětrána a osvětlena denním světlem. Pod oknem se nachází radiátor topení o šířce 1,4 metru. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Zařízení masážní místnosti č. 2: 2 masážní lůžka 100 x 200 cm, 2 komody, 2 odkládací stoličky a věšáky na oblečení, jednoduchá funkční konstrukce z bambusu s oddělovacími závěsy. Umyvadlo s teplou a studenou vodou s umyvadlovou skříňkou je k dispozici v blízkém dosahu v masážní místnosti č. 1 hned za dveřmi. Z masážní místnosti č. 2 je vstup do masážní místnosti č. 1 a na schodiště domu.

Odpočinková místnost s kuchyňkou má výměru 18,1 m2 a slouží zároveň jako šatna pro masérky. Má omyvatelnou podlahu z PVC v dekoru imitace dřevěné plovoucí podlahy. V místnosti je 1 okno se 3 otevíratelnými křídly o celkové šířce okna 2 m a 1 okno se 2 otevíratelnými křídly o celkové šířce 1,5 m. Obě okna mají instalované žaluzie. Těmito okny je místnost odvětrána a osvětlena denním světlem. Pod okny se nachází radiátory topení o šířce 1,4 metru. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Součástí místnosti je malý sklad o výměře 1 m2. Zařízení místnosti: kuchyňská linka o šířce 2 m se dřezem a teplou a studenou vodou, pracovní deskou a vestavnou plynovou varnou deskou a odsavačem par, dále kombinovaná lednička s mrazničkou, sedačka, stůl a 4 židle, komoda, mikrovlná trouba, kávovar a šatní skříň. V příručním skladu jsou regály, kde jsou uskladněny masážní oleje v původním obalu. Z odpočinkové místnosti je vstup na recepci a do vstupní chodby.

Sociální zařízení WC 1 m2 a koupelna 4,9 m2 má podlahu keramickou vč. soklu a keramický obklad. V koupelně je umyvadlo, vana a sprchový kout s teplou a studenou vodou, pračka se sušičkou a plynový kotel pro vytápění provozovny a ohřev TUV.

Sklad o výměře 1,2 m2 má podlahu z kamene s keramickým dekorem včetně keramického soklu. Má vlastní odvětrání malým oknem, kterým je místnost osvětlena i denním světlem. Jsou zde uskladněny dezinfekční prostředky, čistící prostředky a úklidové pomůcky.

Zásobování vodou je z veřejného vodovodu a je stáčeno do městské veřejné kanalizace. Vytápění celé provozovny a ohřev TUV je zajištěn plynovým kotlem umístěným v koupelně.

Všechny místnosti mají dostatečné vlastní elektrické osvětlení na stropě na 220 V s vypínačem na stěně.

Popis pracovní činnosti

Klient se svlékne do spodního prádla, popřípadě se u tradiční thajské masáže převlékne do volného oděvu, který má masážní salon k dispozici. Své oblečení a osobní věci si klient odloží na k tomu určené místo vedle masážního lůžka. Před a po poskytnutí služby si pracovník umyje ruce pod tekoucí teplou vodou za použití vhodného mycího popř. desinfekčního prostředku. Lehátko je opatřeno pro každého klienta zvlášť vždy čistým prádlem, tj. ručníkem, prostěradlem, popř. jednorázovou papírovou podložkou. K masážím je používán 100% bio mandlový masážní olej značky TOMFIT, dle přání klienta emulze, aj.

Zásady prevence vzniku infekčních a jiných onemocnění

V provozovně se nepoužívají žádné přístroje a nástroje krom rukou. Před a po každém poskytnutí masérských služeb je dezinfikováno lehátko dezinfekčním prostředkem např. Desprej expozice 2 minuty, Desident CaviCide sprej expozice 3 minuty, Guttar expozice 15 minut, Incidur sprej expozice 15 minut, popřípadě dezinfekčním ubrouskem Incides N. Neprovádí se výkony na nemocné kůži. Při kontaminaci lehátka biologickým materiálem (krví aj.) se ihned vymění podložka a provede se jeho dezinfekce přípravkem s virucidním účinkem např. Desprej expozice 2 min., nebo Incides N. Při kontaminaci rukou bude použita dezinfekce Spitaderm. Jednorázové pomůcky se opakovaně nepoužívají. Desinfekce se provádí omýváním nebo postřikem, je dodržena předepsaná koncentrace a doba působení. K zabránění vzniku rezistence mikrobů se dezinfekční prostředky střídají po 1 měsíci.

 • Incides N – ubrousky, lehátko (Desprej 2 min.)
 • Incidur sprey (Desprej) – povrchy zařizovacích předmětů
 • Savo Prim 3% (Savo originál) – podlahy
 • Spitaderm – ruce

Provozovatelka i zaměstnanci vlastní zdravotní průkaz.

Úklid a dezinfekce

V provozovně se úklid podlahy a povrchů provádí denně na vlhko a vždy při znečištění před zahájením provozu běžnými čistícími prostředky a 1x týdně s použitím příslušného dezinfekčního roztoku – SAVO Prim 3% (Savo originál 10%) do zaschnutí, Incidur SP 1% do zaschnutí, Dezox 2% na 30 minut. S použitím dezinfekce je denně prováděno omytí obkladových a omyvatelných ploch v místnostech čekárny a masérského salonu. Pomůcky a prostředky k hrubému úklidu jsou ukládány odděleně v prostoru sociálního zařízení. Dezinfekční prostředky jsou uloženy ve skříňce pod umyvadlem. Na pracovišti jsou používány jednorázové papírové ručníky. 1x týdně se provádí mytí dveří, 1x za 6 měsíců se provádí mytí oken, okenních rámů a 1 x za 2 roky se malují stěny. Při práci s dezinfekčními prostředky se dodržují zásady ochrany zdraví a bezpečnosti při práci a používají se osobní ochranné pomůcky. Dezinfekční prostředky se připravují bezprostředně před použitím.

Manipulace s prádlem

Čisté prádlo a textil určený k jednorázovému použití se skladují v čistých a pravidelně (1x týdně) dezinfikovaných skříňkách. Na pokrytí masérského lehátka se používá převážně jednorázový materiál (Perlan), který je měněn po každém použití. Použitá jednorázová prostěradla, papírové ručníky jsou ukládána do odpadkového koše s vložkou PVC pytle a jsou denně likvidována jako komunální odpad. Pracovní oděv je měněn dle potřeby (i v průběhu pracovní doby). Textilní prádlo použité se odkládá do umělohmotného koše s víkem.

Osobní hygiena

Před započetím práce s klientem, po použití toalety, po manipulaci s odpady, po provedení úklidu a při každém znečištění se myjí ruce v teplé vodě s použitím mýdla. V případě znečištění rukou biologickým materiálem bude použita dezinfekce Spitaderm, aj. Osobní ochranné pomůcky (oděv a obuv) jsou udržovány v čistotě. Tyto ochranné pomůcky se používají pouze v provozovně. Na pracovišti se nekonzumuje jídlo, nekouří, neupravují nehty ani vlasy. Nehty na rukou se udržují čisté a krátce ostříhané, ruce bez ozdobných předmětů. Pracovní a civilní oděv se ukládá odděleně – provozovatelka má zajištěné odkládání pracovního oděvu.

Odpady

Veškerý odpad se denně likviduje. V provozovně vzniká pouze běžný komunální odpad zahrnující jednorázové ručníky a prostěradla. Do odpadkového koše se vkládají igelitové vložky a denně je prováděno jejich odstranění z provozovny. Odpadky se dávají do popelnice, umístěné v prostoru vedle domu, odvoz je zajištěn firmou COMPAG Mladá Boleslav.

Lékárnička

V provozovně je lékárnička se standardním vybavením.

 • ochranné rukavice
 • obvazová vata
 • Ophtal
 • gumové škrtidlo
 • antiseptický prostředek
 • resuscitační rouška
 • trojcípý šátek
 • náplast polštářková
 • obinadlo hydrofilní
 • gáza sterilní, hydrofilní
 • rychloobvaz dělený-nedělený

ZÁKAZ KOUŘENÍ A ZÁKAZ VSTUPU ZVÍŘAT DO PROVOZOVNY

Provozní řád zpracovala

Renata Herčíková

Datum

14.6.2023, verze 7