PROVOZNÍ ŘÁD MASÉRSKÉ PROVOZOVNY

 

Předmět podnikání

Masérské, rekondiční a regenerační služby


Provozovatel

Renata Herčíková


Identifikace provozovatele

Renata Herčíková, K Lomu 1357, 293 01 Mladá Boleslav


Živnostenský list

Masérské, rekondiční a regenerační služby

Identifikační číslo (IČ)

74485954

Den vzniku živ. oprávnění

13.4. 2007

Provozovna a místo podnikání

Husova 299/7, 293 01 Mladá Boleslav

Telefon

606 655 128, 777 169 776

Počet zaměstnanců

5 – Sasima Duangpan, Warissara Khumpookaew, Prapatsorn Shanapoom, Chanchai Toemchit, Anna Herčíková

Pracovní doba

pondělí – pátek dle objednání v čase 10:00 – 18:00


Oprávnění pro výkon činnosti

 • Rekvalifikační kurz “Masér pro sportovní a rekondiční masáže, s působností mimo oblast zdravotnictví”, závěrečná zkouška 6.6.2006, ERA – Centrum vzdělávání, Řepov 36, 293 01 Mladá Boleslav. Zařízení má akreditaci MŠMT.
 • Odborný kurz “Reflexní masáž plosky nohy”, závěrečná zkouška 2.9.2006, ERA – Centrum vzdělávání, Řepov 36, 293 01 Mladá Boleslav. Zařízení má akreditaci MŠMT.
 • Doplňkový kurz “Neurodistenzivní lymfatická masáž”, závěrečná zkouška 11.5.2013, SIRRAH NATURA, Bezručova 1460, 293 01 Mladá Boleslav.

Druh a rozsah poskytovaných služeb

Masérské služby jsou poskytovány každodenně v prostorách provozovny na adrese Husova 299/7, 293 01 Mladá Boleslav na základě telefonických, online či emailových objednávek.

Rozsah masérských služeb je poskytován v oblasti – regenerační a rekondiční masáže.


Základní údaje o provozovně

Provozovna je umístěna v 1. NP bytového domu. Má recepci, která je využívána i jako čekárna, WC, koupelnu / šatnu a místnost, která je určena pro masáže. Vstup do čekárny masážního salonu je zvláštním vchodem do předsíně provozovny 5 m2 s věšákem a botníkem.

Recepce / čekárna 13 m2 má laminátovou plovoucí podlahu. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Místnost je odvětrána a osvětlena přímo stávajícím oknem. Zařízení recepce / čekárny: recepce s křeslem a PC, 2 stolky a 4 křesla pro zákazníky, 2 kancelářské regály a 1 komoda.

Masážní místnost o ploše 22 m2 má laminátovou plovoucí podlahu. Stěny jsou vymalované omyvatelnými barvami. Místnost je odvětrána a osvětlena přímo stávajícím oknem. Zařízení masážní místnosti: 2 masážní lehátka, 1 masážní futon, komoda, 3 odkládací stoličky a věšáky, funkční konstrukce z bambusu, oddělovací závěsy. V dosahu je WC s umyvadlem a T+S voda.


Sociální zařízení WC 2,5 m2 s umyvadlem a koupelna / šatna 3,5 m2 má podlahu keramickou vč. soklu a keramický obklad. V koupelně / šatně je umyvadlo a sprchový kout s T+S vodou. Zásobování vodou je z veřejného vodovodu a je stáčeno do městské veřejné kanalizace. V koupelně / šatně je plynový kotel pro vytápění provozovny a ohřev TUV.

Popis pracovní činnosti

Klient se svlékne do spodního prádla, popřípadě se u tradiční thajské masáže převlékne do volného oděvu, který má masážní salon k dispozici. Své oblečení a osobní věci si klient odloží na k tomu určené místo vedle masážního lůžka. Před a po poskytnutí služby si pracovník umyje ruce pod tekoucí teplou vodou za použití vhodného mycího popř. desinfekčního prostředku. Lehátko je opatřeno pro každého klienta zvlášť vždy čistým prádlem, tj. ručníkem, prostěradlem, popř. jednorázovou papírovou podložkou. K masážím je používán 100% bio mandlový masážní olej značky TOMFIT, dle přání klienta emulze, aj.


Zásady prevence vzniku infekčních a jiných onemocnění

V provozovně se nepoužívají žádné přístroje a nástroje krom rukou. Před a po každém poskytnutí masérských služeb je dezinfikováno lehátko dezinfekčním prostředkem např. Desprej expozice 2 minuty, Desident CaviCide sprej expozice 3 minuty, Guttar expozice 15 minut, Incidur sprej expozice 15 minut, popřípadě dezinfekčním ubrouskem Incides N. Neprovádí se výkony na nemocné kůži. Při kontaminaci lehátka biologickým materiálem (krví aj.) se ihned vymění podložka a provede se jeho dezinfekce přípravkem s virucidním účinkem
např. Desprej expozice 2 min., nebo Incides N. Při kontaminaci rukou bude použita dezinfekce Spitaderm. Jednorázové pomůcky se opakovaně nepoužívají. Desinfekce se provádí omýváním nebo postřikem, je dodržena předepsaná koncentrace a doba působení. K zabránění vzniku rezistence mikrobů se dezinfekční prostředky střídají po 1 měsíci.

 • Incides N – ubrousky, lehátko (Desprej 2 min.)
 • Incidur sprey (Desprej) – povrchy zařizovacích předmětů
 • Savo Prim 3% (Savo originál) – podlahy
 • Spitaderm – ruce

Provozovatelka i zaměstnanci vlastní zdravotní průkaz.


Úklid a dezinfekce

V provozovně se úklid podlahy a povrchů provádí denně na vlhko a vždy při znečištění před zahájením provozu běžnými čistícími prostředky a 1x týdně s použitím příslušného dezinfekčního roztoku – SAVO Prim 3% (Savo originál 10%) do zaschnutí, Incidur SP 1% do zaschnutí, Dezox 2% na 30 minut. S použitím dezinfekce je denně prováděno omytí obkladových a omyvatelných ploch v místnostech čekárny a masérského salonu. Pomůcky a prostředky k hrubému úklidu jsou ukládány odděleně v prostoru sociálního zařízení. Dezinfekční prostředky jsou uloženy ve skříňce pod umyvadlem. Na pracovišti jsou používány jednorázové papírové ručníky. 1x týdně se provádí mytí dveří, 1x za 6 měsíců se provádí mytí oken, okenních rámů a 1 x za 2 roky se malují stěny. Při práci s dezinfekčními prostředky se dodržují zásady ochrany zdraví a bezpečnosti při práci a používají se osobní ochranné pomůcky. Dezinfekční prostředky se připravují bezprostředně před použitím.

Manipulace s prádlem

Čisté prádlo a textil určený k jednorázovému použití se skladují v čistých a pravidelně (1x týdně) dezinfikovaných skříňkách. Na pokrytí masérského lehátka se používá převážně jednorázový materiál (Perlan), který je měněn po každém použití. Použitá jednorázová prostěradla, papírové ručníky jsou ukládána do odpadkového koše s vložkou PVC pytle a jsou denně likvidována jako komunální odpad. Pracovní oděv je měněn dle potřeby (i v průběhu pracovní doby). Textilní prádlo použité se odkládá do umělohmotného koše s víkem.


Osobní hygiena

Před započetím práce s klientem, po použití toalety, po manipulaci s odpady, po provedení úklidu a při každém znečištění se myjí ruce v teplé vodě s použitím mýdla. V případě znečištění rukou biologickým materiálem bude použita dezinfekce Spitaderm, aj. Osobní ochranné pomůcky (oděv a obuv) jsou udržovány v čistotě. Tyto ochranné pomůcky se používají pouze v provozovně. Na pracovišti se nekonzumuje jídlo, nekouří, neupravují nehty ani vlasy. Nehty na rukou se udržují čisté a krátce ostříhané, ruce bez ozdobných předmětů. Pracovní a civilní oděv se ukládá odděleně – provozovatelka má zajištěné odkládání pracovního oděvu.


Odpady

Veškerý odpad se denně likviduje. V provozovně vzniká pouze běžný komunální odpad zahrnující jednorázové ručníky a prostěradla. Do odpadkového koše se vkládají igelitové vložky a denně je prováděno jejich odstranění z provozovny. Odpadky se dávají do popelnice, umístěné v prostoru vedle domu, odvoz je zajištěn firmou COMPAG Mladá Boleslav.


Lékárnička

V provozovně je lékárnička se standardním vybavením.

 • ochranné rukavice
 • obvazová vata
 • Ophtal
 • gumové škrtidlo
 • antiseptický prostředek
 • resuscitační rouška
 • trojcípý šátek
 • náplast polštářková
 • obinadlo hydrofilní
 • gáza sterilní, hydrofilní
 • rychloobvaz dělený-nedělený


ZÁKAZ KOUŘENÍ A ZÁKAZ VSTUPU ZVÍŘAT DO PROVOZOVNYProvozní řád zpracovala

Renata Herčíková

Datum

1.9.2021, verze 4